Продукція

Заради здоров’я дитини

Нестача вітамінів, що виникає внаслідок способу життя, віку або якоїсь хронічної хвороби часто спричиняє проблеми навіть в суспільно-побутовому розумінні в таких районах, де для переважної більшості населення є характерним надмірне харчування.

З точки зору жіночого здоров’я, особливе значення має застосування необхідної кількості фолієвої кислоти, кальцію та заліза. Денна доза вітамінів, мінеральних речовин та мікроелементів залежить від віку і збільшується під час вагітності та годування груддю. У цей період дуже важливо отримувати всі необхідні поживні речовини, на цьому засновується широко поширена практика застосування вітамінних препаратів для вагітних. Внаслідок потреб зародка та посиленого обміну речовин під час вагітності, збільшуються потреби материнського організму в вітамінах та мінеральних речовинах. Яке на практиці оптимальне харчування? З точки зору складу їжі, у більшості випадків, здійснюється не завжди, тому необхідно поповнювати зростаючі потреби організму в вітамінах та мінеральних речовинах в якихось інших формах. Мультивітамінні препарати для вагітних призначені саме для цієї цілі. Беручи до уваги клінічний досвід та угорські традиції харчування, щоденне застосування однієї таблетки покриває необхідну кількість вітамінів, мінеральних речовин та мікроелементів.


Суттєво важливим є правильно приурочити застосування вітамінних препаратів, що захищають зародок: тільки застосування мінімум на протязі одного місяця перед зачаттям здатне забезпечити в крові матері таку концентрацію вітамінів, яка під час відсутності місячної кровотечі (а саме, починаючи з 15-го дня росту зародка) запобігає неправильному розвитку плоду. Це означає, що застосування вітамінів не достатньо починати з того моменту, коли жінка довідалася, що вона вагітна, тому що закриття мозкового каналу закінчується на 28-й день після зачаття, але ж багато хто із жінок у цей час ще навіть не помічає, що вже завагітнила. Тому було б правильним вже під час всього трьохмісячного підготовчого періоду перед зачаттям приймати якісь вітамінні препарати для захисту зародка.

Якби кожна жінка додержувалася б цієї поради? Починаючи перед зачаттям та продовжувала б на ранній стадії вагітності застосовувати фолієву кислоту тоді, за оцінками в цій області, аномаліям закриття мозкового каналу можна було б запобігти на 50-70%.


Роль вітамінів та мінеральних речовин в період вагітності та годування груддю:

Фолієва кислота: Якщо приймати фолієву кислоту в період зачаття, то це вже допоможе зменшити ймовірність відповідних аномалій зародкового розвитку (наприклад, дефекти, що можуть виникнути під час закриття мозкового каналу); а застосування у комплексі із залізом буде позитивно впливати на кровотворення ембріону.

Залізо: Бере участь у синтезі гемоглобіну (білка, що несе кисень), зменшує анемії, виникаючі в період вагітності та повязані із нестачею заліза, як з боку матері, так і з боку плода.

Йод: Дефіцит йоду – часте явище для Угорщини, яке необхідно брати до уваги і під час вагітності. Нестача йоду в організмі матері може призвести до розладу функції щитоподібної залози зародку, що у свій час спричиняє шкоду розвитку його нервової системи.

Вітамін B6: Важливий для синтезу ДНК та білків, а також тканинного обміну фолієвої кислоти.

Вітамін B12: Грає важливу роль в нормальному рості, розвитку нервової системи, кровотворенні та тканинному обміні фолієвої кислоти.

Кальцій: Гарантує нормальний развиток кісткової системи зародку.

Цинк: Безпосередньо приймає участь у метаболізмі нуклеїнових кислот, приймає участь в забезпеченні всмоктування фолієвої кислоти.

Вітамін C: Характеризується значним антиоксидантним ефектом. Сприяє нормальному протіканню тканинного обміну фолієвої кислоти.

Вітамін E: Має антиоксидантний ефект.

Інші вітаміни та мінеральні речовини: Їх роль, в першу чергу, міститься в забезпеченні оптимальної роботи материнського організму, а точніше, в профілактиці нестачі вітамінів, мінеральних речовин та мікроелементів, виникаючих за будь яких обставин, а точніше, в усуненні цих причин.

1Centers for Disease Control and Prevention (www.cdc.gov)